Inhalācijas ar Budesonide

Latvijā, izmantojot kompresijas inhalatorus, inhalāciju terapijā plaši tiek pielietots medikaments Budesonide suspensija izsmidzināšanai.

Budesonide suspensijas izsmidzināšanai aktīvā viela ir budezonīds. Tas pieder pie glikokortikosteroīdiem - zāles, ko lieto iekaisuma mazināšanai. Astmu izraisa elpceļu gļotādas iekaisums. Budezonīds nomāc un novērš šo iekaisumu. Budesonide suspensija izsmidzināšanai ir inhalējama no smidzinātāja (jeb inhalatora). Ieelpojot caur sejas maskas iemuti, zāles ar elpu nonāk plaušās.

Budezonīda suspensija izsmidzināšanai indicēta pacientiem ar bronhiālo astmu, kuriem ar astmu saistītā elpceļu iekaisuma kontrolēšanai nepieciešama balstterapija ar glikokortikosteroīdiem, kā arī pacientiem, kuri nevar lietot nomērītās devas inhalatoru vai pulverinhalatoru.

Budesonide suspensiju izsmidzināšanai var lietot tikai ar smidzinātāju. Ne visi smidzinātāji ir piemēroti Budesonide suspensijai. Suspensija izsmidzināšanai jāievada ar sprauslas izsmidzinātāju (kompresora inhalatoru), kam ir iemutis vai piemērota sejas maska, vai membrānas (Mesh) Budesonide izsmidzināšanai nedrīkst izmantot ULTRASKAŅAS izsmidzinātājus.

Budesonide ir recepšu medikaments un to drīkst lietot tikai un vienīgi pēc ārsta norādījumiem un ievērojot lietošanas instrukciju, jo zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.

Ja nepieciešama papildus informācija par Budesonide suspensija izsmidzināšanai lietošanu, tā lietošanas instrukciju Jūs atradīsiet Zāļu valsts aģentūras mājas lapā. 

 

0

 . Salidzini.lv logotips